Backlink Nedir? Ücretsiz Olarak Nereden ve Nasıl Sağlanır?

Backlink, İngilizceden dilimize direk olarak etki etmiş bir SEO terimidir. Site dışı olarak tabir ettiğimiz kavramın en başında gelmektedir. Hatta neredeyse %60 olarak İnternet sitemize direk etkisi bulunmaktadır. Türkçe karşılığı Gerilink olmakla birlikte bu terim ülkemizde çok fazla tercih edilmemektedir.

Kısaca başka bir sitenin sizin sitenizi önerme işidir.

Günümüzde r10 ve benzeri platformlar üzerinde bir çok kişi faal ücretli olarak bu işleri yapmaktadır. Zaten ucretsizbacklinkler.com internet sitemiz üzerinden de tüm bu kaynakları paylaşıyor olacağız. Daha öncede böyle bir projeye imza attım ve beni webmaster dünyası taşlamıştı. Umuyorum ki, aynı şekilde bir sonuç ile karşılaşmayız. Çünkü kimsenin ekmeğinde gözümüz yok bizim, bu sebeple yayınladığım backlink kaynaklarına çok dikkat ederek paylaşım yapacağım.

Backlink site dışı SEO için önemli bir kriterdir. Ne kadar kaliteli bir link alışı yapılır ise o kadar Bur motorlarında çıkış olur. Şu da bir gerçek ki, alınan miktar önemli değildir. Alınan linklerin kalitesi daha önemli bir etkendir. Bu sebeple fazla link alışı yapıp sitenizi olmayacak durumlar içine sokmamanızı öneririm. Fazla link alışının oluşturacağı sonuçlar genel olarak hüsranla bitmektedir. Ben her türlü sonucu denedim, en sağlıklısı doğal yollar ile zamana yayarak kuralına uygun bir şekilde backlink alımı yapmak olacaktır.

Şunu da söylemek isterim ki geçtiğimiz yıllar üzerinde önceden footer link alımları daha fazla idi, ancak günümüzde tanıtım yazıları bu durumu değiştirdi. Tanıtım yazısı, arama motoru botlarının gözünde daha doğal gözükmekte ve daha çok tercih etmektedir. Doğallığın önemi buradan gelmektedir, yeni açılan İnternet sitelerine özellikle tanıtım yazısı almak ultra doğallık kazandırmaktadır.

Bir Cevap Yazın