Benim İçin WordPress Nedir?

WordPress benim hayatımda önemli bir yere sahiptir. Bu nedir kısmını her sitede yazılanlar gibi tutmayacağım, tarihinden girip standart tanımla sabit kalmayıp size sistemin özünden bahsetmek istiyorum. WordPress öyle bir sistemdir ki, her kişi ve kuruluşa uygun arayüzleri içinde barından kullanımı en kolay ve yıllardır ücretsiz dağıtılan PHP dilinde yazılmış yazılımdır. Başlarda ne kadar blog sistemi olsa da, her geçtiğimiz yıl kendini geliştirerek dünyanın en çok kullanılan sistemi haline gelmiştir.

Bugün pek çok büyük firma wordpress kullanmaktadır. Kullanmayanlarda yavaş yavaş sisteme geçip yerini almaktadır. Bir müddet sonra bu wordpress ve ya blog olaylarından çıkıyor bir aşk haline geliyor emin olabilirsiniz. Şuan benim yaptığım mesela, hislerime tercüman olan bir blog sistemi ne kadar güzel ve havalı. Nedir buradan almamız gereken ders WordPress Aşktır.

Burada bu kadar emek veriyoruz, sizler için güzel makaleler çıkarıp sunabilmek adına bu emeğin karşılığı da sitenin aldığı trafik oluyor. Ama şu da bir gerçek ki bu içerikleri hazırlamak kolay değil, hem klavyede hem de dil bilgisinde kendinizi oldukça geliştiriyorsunuz. Her geçen gün daha iyi bir blogger olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Bunun temel kaynağında tabi ki yine WordPress yatmaktadır. Burada yaptığınız ve ya yayınladığınız her şey elinizin ve aklınızın marifetleridir yani aslında WordPress Sanattır.

Kendinizi içeriksel anlamda geliştirdiğiniz çok doğru, bu alanda siz gelişmeye devam durun WordPress ile bu işi daha ileri seviyelere taşıyın. İster istemez zaten olayın içinde kendinizi bulabileceğiniz için, Eklenti ve Tema alanında da bu sayede bilgi edinmiş olacaksınız. Yani kendi sisteminizi kendiniz yönetmek zorundasınız WordPress sisteminde. Bu durumda sizi doğal yollar ile Webmaster olmaya iter. Kendiniz zorluklarla karşılaştıkça araştıracak, benim ve benim gibi bir çok destek sitesi ile karşılaşacaksınız. Hataların üstesinden kendiniz geleceksiniz. Benim için wordpress cümleler ile anlatılmaz, yaşayıp görmeniz lazım.

Bir Cevap Yazın