Etiket arşivi: Ücretsiz Backlink

Facebook Üzerinden PR9 Dofollow Backlink

Facebook üzerine konuşmak istiyorum, yıllardır kullandığım en güvenilir sosyal medya kanalıdır benim için. Her projemde kendisine yer veririm. Her projem için ayrı ayrı sayfalar oluşturur ve gerekli kalibrasyonları yaptıktan sonra çalışmalarıma devam ederim. En zararsız ve en güvenilir Backlink kaynaklarının başında gelmektedir. Hem ücretsiz olarak sunması hemde kolay olması nedeni ile tercihen benim için ilk sırada yer almaktadır.

Facebook için Pagerank sorgulaması yaptığımda PR9 bir değer karşımıza çıkmaktadır. Arama motorlarının Facebook üzerinde oldukça etkili olduğunu da biliyoruz. Dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri arasında yer almaktadır. Buradan link almak oldukça basittir, herkes buradan bir sayfa açıp PR9 link alabilir.

Peki nasıl link alabiliriz?

Öncelikle Facebook üzerinden sayfa oluşturmalıyız. Oluşturduğumuz sayfanın tüm ayarlarını yapmakta fayda var. Bir proje üzerinden gitmek istersem eğer, “SİTE DIŞI SEO” konusunu baz alalım. Benim ilk yapacağım iş Facebook.com/sitedisiseo özel kullanıcı adı ile bu sayfayı açmak olacaktır. Sayfa başlığı hedef kitle kelimeye uygun olarak alınmalıdır. Bu sebeple benim başlığım yukarıda belirtmiş olduğum konu olacaktır. Gerekli sayfa açıklamalarını girdim ve buraya kadar olan işlemleri tamamladım. Web sitesi bölümüne de sitedisiseo.com adresini girdik ve tamamlıyoruz. Evet, PR9 ücretsiz olarak Facebook üzerindne sayfamız hazırdır. Bu sayede hem hedeflediğimiz kelimede dizinde yer edindik ve edindiğimiz bu yerden PR9 bir link sahibi olduk. Oldukça etkili ve gelişmiş bir yöntemdir.

Yeni siteler için ideal bir tekniktir. Özellikle yeni açılan sitelerin hem tanıtım hem de bu tarz platformlarda varlığını sürdürebilmesi adına oldukça faydalı bir çalışma olacaktır.

Backlink Nedir? Ücretsiz Olarak Nereden ve Nasıl Sağlanır?

Backlink, İngilizceden dilimize direk olarak etki etmiş bir SEO terimidir. Site dışı olarak tabir ettiğimiz kavramın en başında gelmektedir. Hatta neredeyse %60 olarak İnternet sitemize direk etkisi bulunmaktadır. Türkçe karşılığı Gerilink olmakla birlikte bu terim ülkemizde çok fazla tercih edilmemektedir.

Kısaca başka bir sitenin sizin sitenizi önerme işidir.

Günümüzde r10 ve benzeri platformlar üzerinde bir çok kişi faal ücretli olarak bu işleri yapmaktadır. Zaten ucretsizbacklinkler.com internet sitemiz üzerinden de tüm bu kaynakları paylaşıyor olacağız. Daha öncede böyle bir projeye imza attım ve beni webmaster dünyası taşlamıştı. Umuyorum ki, aynı şekilde bir sonuç ile karşılaşmayız. Çünkü kimsenin ekmeğinde gözümüz yok bizim, bu sebeple yayınladığım backlink kaynaklarına çok dikkat ederek paylaşım yapacağım.

Backlink site dışı SEO için önemli bir kriterdir. Ne kadar kaliteli bir link alışı yapılır ise o kadar Bur motorlarında çıkış olur. Şu da bir gerçek ki, alınan miktar önemli değildir. Alınan linklerin kalitesi daha önemli bir etkendir. Bu sebeple fazla link alışı yapıp sitenizi olmayacak durumlar içine sokmamanızı öneririm. Fazla link alışının oluşturacağı sonuçlar genel olarak hüsranla bitmektedir. Ben her türlü sonucu denedim, en sağlıklısı doğal yollar ile zamana yayarak kuralına uygun bir şekilde backlink alımı yapmak olacaktır.

Şunu da söylemek isterim ki geçtiğimiz yıllar üzerinde önceden footer link alımları daha fazla idi, ancak günümüzde tanıtım yazıları bu durumu değiştirdi. Tanıtım yazısı, arama motoru botlarının gözünde daha doğal gözükmekte ve daha çok tercih etmektedir. Doğallığın önemi buradan gelmektedir, yeni açılan İnternet sitelerine özellikle tanıtım yazısı almak ultra doğallık kazandırmaktadır.

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

SEO,  Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak nitelendirdiğimiz bir terimdir. Bu terim anlata anlata bitecek bir terim olmasa da kısa kısa sizlere özet geçmeye çalışacağım. Google arama sonuçlarında İnternet adresimizin üst sıralarda yer alması, daha fazla trafik çekmesi ve daha tanınabilir olmasını kılmak buradaki temel görevlerimizdir. Bunları yaparken dikkat etmemiz gereken kurallar bulunmaktadır. İşte bu kuralların tamamı’da SEO kavramını içine almaktadır. Bir web sitesi için iki türlü çalışmadan söz edebiliriz. İlk çalışma site içi seo diğeri ise site dışı seo. Bu iki kavramı ayrı ayrı inceleyeceğiz hep birlikte.

Site İçi SEO
Sitemizin iç seo ayarları kullanış olduğumuz yazılım dahil olmak üzere yapılan optimize işlerini kavrayan geniş bir terimdir. Kodlamadan başlar ve sitenin içindeki başlıklar, açıklamalar, etiketler ve aklınıza gelebilecek her türlü kavramı içine alan bir terimdir. Bu hususları ayrı ayrı inceleyip, ayrı ayrı şekilde yine değerlendirmelerde bulunacağız. Özellikle WordPress sistemlerde bir iç seo nasıl olmalı? bunların hepsine buradan ayrı konular ile yer vereceğiz.

Site Dışı SEO
Dışarıdan İnternet sitemizin aldığı reklam ve backlinklerin tamamı site dışı seo olarak nitelendirilir. Özellikle backlink almak internet sitemizi istenilen kelimede iyi yerlere getirmeye yarayan bir araçtır. Biz buradan ozdencan.com.tr olarak sizlere ücretsiz kaliteli backlink veren İnternet sitelerini teker teker yayınlayıp, bunlardan nasıl yarar sağlayabileceğinizi görsel destekler ile anlatan makaleler yayınlayacağız. Tanıtım yazıları, link ticareti, sosyal medya tanıtımları, video tanıtımları tüm bu terimi kapsamaktadır.