Facebook Üzerinden PR9 Dofollow Backlink

Facebook üzerine konuşmak istiyorum, yıllardır kullandığım en güvenilir sosyal medya kanalıdır benim için. Her projemde kendisine yer veririm. Her projem için ayrı ayrı sayfalar oluşturur ve gerekli kalibrasyonları yaptıktan sonra çalışmalarıma devam ederim. En zararsız ve en güvenilir Backlink kaynaklarının başında gelmektedir. Hem ücretsiz olarak sunması hemde kolay olması nedeni ile tercihen benim için ilk sırada yer almaktadır.

Facebook için Pagerank sorgulaması yaptığımda PR9 bir değer karşımıza çıkmaktadır. Arama motorlarının Facebook üzerinde oldukça etkili olduğunu da biliyoruz. Dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri arasında yer almaktadır. Buradan link almak oldukça basittir, herkes buradan bir sayfa açıp PR9 link alabilir.

Peki nasıl link alabiliriz?

Öncelikle Facebook üzerinden sayfa oluşturmalıyız. Oluşturduğumuz sayfanın tüm ayarlarını yapmakta fayda var. Bir proje üzerinden gitmek istersem eğer, “SİTE DIŞI SEO” konusunu baz alalım. Benim ilk yapacağım iş Facebook.com/sitedisiseo özel kullanıcı adı ile bu sayfayı açmak olacaktır. Sayfa başlığı hedef kitle kelimeye uygun olarak alınmalıdır. Bu sebeple benim başlığım yukarıda belirtmiş olduğum konu olacaktır. Gerekli sayfa açıklamalarını girdim ve buraya kadar olan işlemleri tamamladım. Web sitesi bölümüne de sitedisiseo.com adresini girdik ve tamamlıyoruz. Evet, PR9 ücretsiz olarak Facebook üzerindne sayfamız hazırdır. Bu sayede hem hedeflediğimiz kelimede dizinde yer edindik ve edindiğimiz bu yerden PR9 bir link sahibi olduk. Oldukça etkili ve gelişmiş bir yöntemdir.

Yeni siteler için ideal bir tekniktir. Özellikle yeni açılan sitelerin hem tanıtım hem de bu tarz platformlarda varlığını sürdürebilmesi adına oldukça faydalı bir çalışma olacaktır.

Bir Cevap Yazın