Hakkımda

1992 yılında İstanbul’da doğdum. Halen daha İstanbul’un en şirin ilçelerinden birinde ikamet ediyorum.

Sektörde bulunduğum süre boyunca bir çok firma ve kuruluşa hizmet ettim. Mitsubishi, TEB Bankası, Vodafone, Ebebek, Trendyol, Tatilbudur ve bu gibi birçok projede yer aldım.

2010 yılında Lise’den mezun olduktan sonra SEO eğitimi aldım ve bu konuda kendimi geliştirdim. Bunun üzerine ozdenc.com alan adımı o senede tescil ettirdim. İsim ve soy ismimin baş harfinin bulunduğu bu alan adım ile yaklaşık 3 sene boyunca SEO sektörüne yönelik hizmetler verdim. Google aramalarında o senelerde hep ilk sayfada idim. Aldığım iş kapasitesini kaldıramadığım için İnternet sitem ile ilgi ve irtibatı kesmiştim. 2015 yılında bunun farkına vardığımda ise artık çok geç olduğunu o anda anlamıştım.

İnternet’te bulunan bir çok SEO sitelerini satın alıyor ve bünyeme bağlıyordum. O yılların başında Nic.TR üzerinden tescil ettiğimiz (İstanbulseo.com.tr) ile Seobilgini, Seoadam, Seoteknikleri, Seoşehri, Seo.name.tr, AMO.com, Seomtrak gibi bir çok İnternet sitesini bünyemizde barındırıyorduk. Bir yandan da SEO konusunda kendimizi geliştiyor ancak satın aldığımız ve ya açtığımız siteler ile ilgilenmiyorduk. Hem eğitimlerimiz hem de çalışmalarımızdan dolayı özümüzü unutmuştuk. Netice’de bir çok siteyi açık arttırmaya sunduk. Bir çoğu başka SEO firmaları tarafından satın alındı.

Güzel bir serüvene başladığımız bu hikayeden mutsuz bir sona doğru ilerliyorduk. Ozdenc.com’a gelen rekor teklif ile siteyi arkadaşlarımla birlikte satma kararı aldık. Sonrasında ise SEO ile alakalı olarak herhangi bir çalışma içinde bulunmadık. Siteyi 301 ile başka bir Seo sitesine yönlendirdiler. Onlarda ilk sayfaya çıktıktan birkaç yıl sonra domaini başka bir firmaya kaptırmışlar ve paylaştıkları içeriklerden ötürü mahkeme kararı ile erişime kapatılmış.

Bende başka bir firmada İçerik Yönetim Sistemleri başta olmak üzere SEO ve Dijital Pazarlama uzmanı olarak göreve başladım. Yaklaşık olarak 5 yılı aşkındır bu firmada görev alıyorum.

Bloğumla ben mutluydum ki, onunla birlikte bir çok güzel başarılara imza atmıştık. Hürriyet blog ödüllerinde yılın bloğu seçilmem buna en güzel örnek olacaktır. Aynı şekilde İYİNET ve r10 üzerinde yapılan ödüllü SEO yarışmalarından da alnımızın akı ile birinci çıkmamız ve sonrasında ardı arkası kesilmeyen aksilikler zinciri…

İşte benim hayat hikayem böyle. Şimdilerde sadece CMS ve SEO üzerine destek verdiğim ve yeniden o eski yıllarına dönmeyi hedefleyen bir ozdencan.com.tr var.