SEO Fiyatları Almış Başını Gidiyor!

SEO Fiyatları, geçtiğimiz senelere nazaran daha çok artmış durumda. Bunda tabi ki bir çok etken var ancak araştırmalarımız neticesinde, arama hacmi çok düşük olan kelimeler için fahiş fiyatlar istemektedirler. Yüksek hacimli kelimeler için zaten söyleyebileceğim pek fazla bir şey yok ancak düşük bazlı kelimelere bu kadar fiyat verilmesi bence çok gereksiz. Araştırıp kendiniz dahi bu kelimelerde başarı sağlayabilirsiniz. En basit kelimeler için aylık 700, 800 Lira gibi bir ücret isterseniz, bu yazıyı da yazarım. Piyasanın serbestliğini hepimiz biliyoruz, 100 liralık çalışmayı yeri geliyor 1000 liraya da başka birilerine satabiliyorsunuz. Ancak bu kadarı da bana artık pes dedirtti.

r10’da almış olduğum bir paket doğrultusunda çalışma yaptırdım. Benden 3 aylık gibi bir sürede aylık 300 lira istendi. Toplamda 900 lira gibi bir ücret karşılığında anlaştık. Şimdi yapılan çalışmaların raporlarını istediğimde beni çok büyük bir şekilde gülme tutmuştu. Alakasız, iç ve dış tekniklerde bilgisi olmayan, hiçbir şekilde bu konudan anlamayan ve bunun ne olduğuna dair hiçbir şekilde bilgisi olmayan insanlar, bu işin ticaretini yapıp utanmadan para kazanıyorlar. Yapılan çalışmalar şu şekilde, link çalışması yapılmış ne kadar ücretsiz backlink sağlayan web sitesi var ise hepsine eklemeler yapılmış. Firma rehberlerine ve forumlara gerekli eklemeler yapılmış. Yani uzun lafın kısası yazılan sözler ile şişirilmiş bir ticari firma var karşımızda.

İleride yapılan çalışmaları aşama aşama sizlere anlatacağım ve ücretsiz olarak bu çalışmaların linklerini sizlere sunacağım. Ücretsiz backlink sitesini ve kategorisini zaten bu sebepten dolayı açtım ben. İlerleyen zamanda tüm bu çalışmaların kaynaklarını sizler ile paylaşacağım.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın