SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

SEO,  Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak nitelendirdiğimiz bir terimdir. Bu terim anlata anlata bitecek bir terim olmasa da kısa kısa sizlere özet geçmeye çalışacağım. Google arama sonuçlarında İnternet adresimizin üst sıralarda yer alması, daha fazla trafik çekmesi ve daha tanınabilir olmasını kılmak buradaki temel görevlerimizdir. Bunları yaparken dikkat etmemiz gereken kurallar bulunmaktadır. İşte bu kuralların tamamı’da SEO kavramını içine almaktadır. Bir web sitesi için iki türlü çalışmadan söz edebiliriz. İlk çalışma site içi seo diğeri ise site dışı seo. Bu iki kavramı ayrı ayrı inceleyeceğiz hep birlikte.

Site İçi SEO
Sitemizin iç seo ayarları kullanış olduğumuz yazılım dahil olmak üzere yapılan optimize işlerini kavrayan geniş bir terimdir. Kodlamadan başlar ve sitenin içindeki başlıklar, açıklamalar, etiketler ve aklınıza gelebilecek her türlü kavramı içine alan bir terimdir. Bu hususları ayrı ayrı inceleyip, ayrı ayrı şekilde yine değerlendirmelerde bulunacağız. Özellikle WordPress sistemlerde bir iç seo nasıl olmalı? bunların hepsine buradan ayrı konular ile yer vereceğiz.

Site Dışı SEO
Dışarıdan İnternet sitemizin aldığı reklam ve backlinklerin tamamı site dışı seo olarak nitelendirilir. Özellikle backlink almak internet sitemizi istenilen kelimede iyi yerlere getirmeye yarayan bir araçtır. Biz buradan ozdencan.com.tr olarak sizlere ücretsiz kaliteli backlink veren İnternet sitelerini teker teker yayınlayıp, bunlardan nasıl yarar sağlayabileceğinizi görsel destekler ile anlatan makaleler yayınlayacağız. Tanıtım yazıları, link ticareti, sosyal medya tanıtımları, video tanıtımları tüm bu terimi kapsamaktadır.

Bir Cevap Yazın