WordPress İlk Yazı; Merhaba Dünya

İşte bu ilk yazı benim hayatımı değiştirdi. Bir web sitesini kurduğunuz (WordPress) olarak size örnek olarak sunduğu başlıktır Merhaba Dünya! bunu görüyorsanız web siteniz hazırdır. Sizden tema ve eklenti seçimlerini bekliyor olacaktır. İlk gün gibi hatırlıyorum, hatta WordPress üzerine ne unutmam derseniz bence unutulmayacak şeylerin başında bu yazı gelir. Adeti bozmuyorum ve önceki sitelere yazdığım şekilde bu geleneği devam ettirip id değeri 1 olan yani sitenin ilk yazısı olan bu yazımdan sizlere sitemin açıldığını duyurmak isterim.

WordPress’te ilk yazı wp-admin panelinden yazılar kısmına girip düzenlenebilir ve ya silinebilir. WordPress yazı araçlarında kullanabileceğiniz bir çok özellik bulunmaktadır. Renklendirme, şekillendirme, özel kodlar ve daha bir çok şeyi bu yazı panelinde bulabilirsiniz.. Bunu bir Word olarak düşünebilirsiniz. Bence Word programından bile daha çok işlevi var. Bloğunuzda çoğu zamanı ana sayfanızdan daha çok burada geçireceksiniz. Yazılar bölümü sizin bloğunuzdaki kaleniz olacak.

Tüm yazıları bu bölümden kontrol edip, kategori ve etiket seçimlerini dahi buradan yapacaksınız. Kullanımı oldukça basittir. Tek yapmanız gereken uygun konu başlığı seçmek, yazınızı yazmak, ilgili kategori seçimini yapmak ve son olarak etiketlerinizi belirlemek olacaktır. Temel olarak bilmeniz gereken şeyler bunlardır. Herhangi bir kabiliyet istemeyen temel bilgidir.

Bir Cevap Yazın