WordPress Otomatik Etiket Oluşturma Eklentisi

Tasvip etmediğim bir eklentidir en başta bunu söylemek istiyorum. Ben kendi sitemde dahi etiket kullanımını kapatmış bulunmaktayım. Hatta girdiğim etiketlerinde Google tarafından dizine eklenmesine izin vermiyorum. Buna göre bu eklentiyi kullanın lütfen. Bu eklentinin çok gelişmişini yıllar önce başka bir sitemde kullanıyordum. İlk başlarda güzel bir trafik çekiyordu evet ama sonrasında bu durum benim aleyhime döndü. Örümcekler bloğumu tamamen spam olarak algıladı.

Eklentimizin Adı: Automatic Tag Selector 
Resmi siteden indirebilirsiniz; https://downloads.wordpress.org/plugin/automatic-tag-selector.1.0.0.zip

NOT: Eklentinin birkaç çalışma kriteri var, bu eklenti biraz akıl ve mantığa dayalı olduğundan dolayı paylaşmak istedim. Yukarıda sizinle paylaşmış olduğum eklenti daha gelişmiş başka bir eklenti ve ikisinin çalışma mantığı çok farklıdır. Orada spama yakalanmama sebep olan şey, arama motorlarından gelen kullanıcıların arayıp sitemizi bulduğu kelimeleri otomatik olarak o yazının etiketlerine eklemesi idi, bu sebeple bir yazımda bile en az 100 adet etiket oluyordu. Bu eklentide durum biraz farklı ve biraz daha eklenti girişini kolaylaştırmak adına kurulmuş bir eklentidir.

  1. Yazının başlığını baz alarak otomatik etiket oluşturur.
  2. Yazının içerisine en sık kullanılan kelime yapılarını baz alarak.
  3. Daha önce benzer yayınladığınız yazılarınız var ise o eski yazıların başlıklarını ve etiketlerini baz alarak otomatik etiket oluşturur.

Sizde bu eklentiyi kullanıyorsanız bize yorum olarak tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

WordPress Otomatik Etiket Oluşturma Eklentisi” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın