WordPress Tabanlı Sitelerin Kullandığı Tema Nasıl Bulunur?

Günümüzde bir çok web sitesi WordPress tabanlı sistem ile kurulmaktadır. Her geçen gün yeni siteler yayın hayatına başlıyor. Sizler görmüş olduğunuz WordPress tabanlı bir sitenin temasına kendinizi kaptırabilirsiniz. Geçmiş yıllara oranla gerçekten muhteşem temalar yapılıyor. O kadar gelişmiş temalar var ki, WordPress bir alt yapıya sahip demek için yüzlerce şahit gerekir. Peki bir siteye girdiniz ve bu sitenin temasını beğendiniz. Bunu bulmanın birkaç yolu var, gelin hep birlikte o yolları inceleyelim.

Benim tavsiyem size 1. yoldan gitmek olacaktır. Hem daha basit hemde direk olarak çözüm odaklı bir yöntem. Seçim tamamen size kalmış ben tüm yolları sizlerle paylaşacağım.

İlk yöntem sayfa kaynağından geçmektedir. Benim en sık kullandığım yöntemdir bu. WordPress tabanlı site açık ise, yapmanız gereken şey sadece (ctrl+u) kısayolunu kullanmaktır. Karşımıza sitenin kaynak kodları gelecektir. Bundan sonra (f3) tuşuna basarak arama çubuğunu aktif ederiz. Gelen kısıma (wp-content/themes) yazarsanız temanın adına ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi en garantili ve en basit şekli budur.

Diğer yöntem ise; sizleri bir web sitesine yönlendirmektedir. Bu web sitesi whatwpthemeisthat.com adresidir. Burada istemiş olduğunuz WordPress tabanlı bir sitenin ve ya bloğun adresini girerek hangi temayı kullandığını ve temanın kime ait olduğunu belirten bir çıktı verir bize. Bu çıktı üzerinde tema isimi, temanın yapımcısı ve temanın yapımcısının internet sitesine kadar bir çok bilgi vermektedir. Bununda görseli aşağıda mevcuttur, kendi sitemizi tarattık ve tema hakkında tüm bilgileri topladı bizim için.

 

Bir Cevap Yazın