Kategori arşivi: Wordpress Temaları

Birbirinden şık ve güzel Wordpress temalarını ücretsiz full olarak sadece ozdencan.com.tr aracılığı ile direk indirebilirsiniz.

WPLog v5 Ücretsiz Kişisel Blog Teması

Sizlere geçmiş zamanda benimde aktif olarak kullandığım bir temadan bahsetmek istiyorum. Temamızın adı WPLog temasıdır. Birçok projemde bu temaya yer verdim, en son bilenler bilirler SEOadam bloğumuz için kullanmıştık bu temayı. Oldukça basit ama bir o kadarda etkili bir arayüzü var temanın. Göze gerçekten çok iyi hitap edebilen bir tema olduğunu söyleyebilirim. Temanın en güzel özelliği ise sadeliği, hoş diyebileceğimiz bir sadeliği ve tatlılığı var temanın.

Temanın birçok özelliği mevcuttur. Paylaştığımız WPLog temasının v5 olan en son sürümüdür. Araştırmalarım neticesinde temanın yapımcısı sanıyorum ki, wptemalari.net olması gerekiyor. Resmi sitede sitenin dosyları mevcut. Kişisel blog teması kategorisinde en iyi temalardan biri olacaktır. İlk sürümden son sürüme kadar bir çok özellik getirilmiş temaya. Bu özellikler yayıncının sitesinde yer almaktadır, temanın temel özelliklerinden bahsedersek eğer.

 1. Öne çıkarılmış görsel optimizasyonu yapılmış her konuya resim ekleme özelliği getirilmiş.
 2. Tema ayarları için özel olarak kullanımı basit yönetim paneli hazırlanmış.
 3. Sadeliği ve şık dizaynı ile ön plana çıkmaktadır.
 4. Sıfır eklentisizdir, %100 valid bir temadır. Xhtml standartlarına uygundur.
 5. Sprite CSS özelliği bulunmaktadır.
 6. Yazı içi sosyal medya paylaşım butonları mevcuttur.
 7. Google web fontları ile font seçimi sunulmuştur.
 8. Hazır formlar, E-posta aboneliği, Son Tweet gibi bir çok kendinden otomatik özellik bulunmaktadır.

TEMAYI İNDİR

Temanın footer linkini kaldırmak için 15 TL gibi bir ücret istemişler yayıncının sitesinde. Bir diğer not ise, temayı farklı platformlardan indirmemeniz hakkındadır. Bizde resmi sitede yayınlanan linkini paylaşmış bulunmaktayız. Bu güzel ve şık tema için bir kez daha teşekkür ederiz.

Kurumsal WordPress Teması “Herle Business” Artık Ücretsiz

Tema paylaşımlarına hız kesmeden devam ediyoruz. Sizlere daha önce ücretli satış yaparak patlama yapan ve sonrasında ücretsiz dağıtıma geçen kurumsal bir temadan söz etmek istiyorum. Herle teması Türkiye’de bir çok web sitesi tarafından zamanında satın alınan ve kullanılan bir tema idi. Şimdilerde dağıtıcının ve yapımcının almış olduğu karar neticesinde ücretsiz olarak paylaşıma sunulması üzerinde bir karar verildi. Tema kurumsal kitleyi kapsayacak bir niteliktedir. Temanın dağıtıcıları olan Whaletheme ekibine bu güzel tema için teşekkür ederiz.

Temayı incelemeye geçmeden evvel sizlere anlatmak istediğim birkaç husus var. Ben dahil birçok arkadaşım kurumsal WordPress teması bulurken çok zorlanıyoruz. Özellikle almış olduğumuz işler olsun, yapacağımız projeler ve aklınıza gelebilecek her alanda vermiş olduğumuz hizmetleri düşününce Herle Business teması bizim için bir altın bilezik niteliğindedir. Bu temanın bir çok güzel özelliği var ki, en güzel özelliği sanırım şuan için ücretsiz olarak yayınlanması diyebilirim. Bu tema ile eş değer bir temaya belkide para harcayıp bile sahip olamayabilirsiniz. Hayatta karşımıza çıkabilecek en güzel fırsat bu olsa gerek diye düşünüyorum. Bende kurumsal çalıştığım bir kaç web sitesinde bu temayı aktif olarak kullanıyorum.

Herle Business temasında toplamda 5 adet demo bulunmaktadır, yani kendi sektörünüze uygun olan demoyu çalıştırabilir hemen yayın hayatına başlayabilirsiniz.

Temanın diğer özelliklerinden söz edecek olursam, responsive bir tasarıma sahip. Masaüstü cihazı ve mobil cihazlar ile birebir olarak uyum içinde çalışmaktadır. Temada sınırsız renk seçeneği bulunmaktadır, istediğimiza zaman temanın rengini istediğimiz tonlara çekebiliriz. Yönetim paneli ayarlıdır, çok basit bir şekilde tema sekmesinden temamızı yönetebilir ve kontrol edebiliriz. Tek tıkla demo olayı bulunmaktadır. Kendinize uygun sektörün demosunu tek dokunuşla kurabilir hemen sitenizi aktif edebilirsiniz.

Bu temayı sizlere ücretsiz ve full olarak sunuyoruz, direk olarak internet sitemiz üzerindne temaya ulaşmanız mümkündür. Tema toplamda 7MB’dir, detayları aşağıdadır.

TIKLA İNDİR

Rar Şifresi: ozdencan.com.tr

 

WordPress Ücretsiz Sesli Chat ve Sohbet Teması

Kaldığımız yerden devam ediyor ve sizleri güzel bir tema ile baş başa bırakıyorum. Temaya bir Warez sitesinde rastladım ve ilgimi çekti. Tema zamanında birlikte çalıştığım bir dostum tarafından kişisel blog olarak tasarlanmıştı. Onuda ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağım. Başka biri sanırım bu temaya düzenleme yaparak sesli sohbet ve sesli chat sitelerine duyarlı hale getirmiş. Düzenlemesi ne kadar basit olsa da tasarımı halen daha ilgi çekici.

Günümüzde birçok sesli chat ve sesli sohbet sitesi var. Bir sitenin de yüzlerce paravan alt siteleri var. Bende bu işin içinde yıllarca bulunduğum için ve SEO dalında bu sektöre hizmet verdiğim için çok iyi biliyorum. Bu temayı yıllar öncesinden hatırlıyordum ve halen daha aktif olarak kullanılıyormuş, çok ilginç. Bir yandan da kullanılması normal diyorum kendi kendime, çünkü ben sektörü bıraktığımda zaten milyon tane sohbet ve chat sitesi vardı.

Tema Adı: Eslisohbet Teması, Sesli chat teması olarak tercih edilen ve yıllardır kullanılan eski bir temadır. Temayı incelediğimizde, Patlıcan renkleri gözümüze çarpıyor. Yansıyan logosu ikonu ile göz kamaştıran bu temaya bir çokta özellik eklenmiş bulunmaktadır. Giriş kısmının büyüklüğü, online üyeler ve son yazılar bölümleri de bir o kadar göz alıcıdır.

Bu güzel sesli sohbet teması sizlere ücretsiz olarak sunulmakta olup, sitemiz üzerinden dilediğiniz gibi direk olarak indirebilirsiniz. Kurulumu oldukça basittir, FTP Programı aracılığı ile temayı Wp-content/themes dizinine attıktan sonra WordPress admin paneline giriş yapın. Görünüm sekmesine tıklayın ve karşınıza temanın görüntüsü gelmiş olmalı. Etkinleştir butonuna bastığınız anda sitenizde aktif olarak kullanabilirsiniz. İndirme linki aşağıdadır, sitemiz üzerinden direk olarak indirme seçeneğini sizlere sunuyoruz. Toplamda temanın boyutu 8MB’dir. SEO açısından kontrol etme imkanı bulamasam da bloglama için uygun olduğunu gördüğüm bir temadır.

TIKLA İNDİR

Rar Şifresi: ozdencan.com.tr

Sahifa V5 Çok Amaçlı WordPress Teması

Sahifa WordPress sektöründe en çok kullanılan temaların başında gelmektedir. Özellikle birçok Webmaster projelerine ilk başladığında Sahifa temasını kullanmayı tercih ederler. Bence geliştirilebilir ve kolay arayüzü ile en iyi temaların başında gelmektedir. Kullanımından ötürü herkese hak veririm, artık gördüğüm sitelerde; buda Sahifa kullanıyor demiyorum bile. Bu duruma olağandan daha fazla alıştım. Temanın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Temayı indirmek için linke gitmeniz gerekmektedir. Ücretsiz ve full olarak temayı sunmuş bulunmaktayız.

Sahifa v5 diğer temalardan farklı bir temadır. Kendine has ve özgü bir çok yanı vardır. Eksilerinden daha çok artıların söz edildiği bir temadır bu. Arama motoru botlarının seveceği tarzda bu şekilde temalar bulmak günümüzde oldukça zordur. Temanın çok amaçlı olması ise tam olarak bu temanın neden en çok tercih edilen bir tema olduğunu açıklar niteliktedir. Temada bir çok mod var, Blog, Magazin, Haber, Ajans ve aklınıza gelebilecek her türlü platforma uygun olarak tasarlanmıştır.

 • Basit ve kullanışlı arayüz.
 • %100 responsive, mobil duyarlı.
 • Adsense dostudur.
 • Gelişmiş editör paneli (bbkodlar)
 • RTL aktifliği.
 • Yüzlerce font özelliği.
 • Otomatik kurulum ve kullanım.
 • Kendinden çeviri özelliği.
 • Sosyal medya istatistiklerini sunma özelliği.
 • Sınırsız renk seçeneği.

Aklınıza gelebilecek bunun gibi onlarca özellik sayabilirim. Her sektöre tam olarak uyum sağlaması ise zaten bu temanın vazgeçilmez olmasını tetikliyor. Sizde yorumlara neden Sahifa’nın tercih edilen bir tema olduğuna dair yorumlar yazıp bize katılabilirsiniz.

Sahifa Nasıl Kurulur?

Sahifa teması kurulumu oldukça basittir. Sizlere vermiş olduğumuz linkten temayı indirip FTP programı aracılığı ile Wp-content/themes klasörüne temayı atmanız yeterlidir. Yönetim panelinden Sahifa temasını aktif ettiğiniz anda karşınıza tema ilk yükleme adında bir bölüm çıkacak ve buradan eklentileri yüklemenizi isteyecek temanın gerek duyduğu. Sonrasında bir demo yükleyebilirsiniz, yukarıda bahsetmiştik (Haber, Magazin, Blog vs.) pek çok demo var. Sitenize uygun olan demoyu aktif edin ve temanız kullanıma hazırdır.